zpět na služby

Kavitace - neinvazivní liposukce

Péče o fyzickou a duševní krásu je součástí naší péče o sebe. Pokud máme ve své kráse jistotu, cítíme se dobře. Každý člověk může být krásný, pokud nalezne cestu k tomuto pocitu. To, jak vnímáme sami sebe, se výrazně odráží i v reakci okolí.

Často nás ale trápí věci, které se nám nedaří změnit ani je přijmout. Ochablá kůže po těhotenství či rychlém zhubnutí, celulitida, tukové polštářky čouhající z plavek, vrásky v obličeji a různé nedokonalosti pleti….

Proto jsme v našem salonu zavedli službu, která přináší moderní, vysoce účinný a především ověřený způsob pro řešení těchto kosmetických obtíží, a to za pomoci přístroje New Shape značky Panestetic.

Výrazné zlepšení stavu pokožky uvidíte již po prvním ošetření. Strávíte s námi příjemnou dobu, během které si odpočinete a budete odcházet se znovuzrozenou, krásně vymodelovanou siluetou.

Co umí kavitace

Kavitace je prováděna přístrojem s technologií ultrazvuku, který je určen pro odstranění nedokonalostí způsobenými celulitidou a uloženým tukem. Ultrazvukové vlny 40 kHz působí rychle a účinně při modelaci křivek těla.

Přístroj redukuje celulitidu a všechny její projevy, odstraňuje místně nahromaděný tuk, ale také reaktivuje krevní oběh a remodeluje křivky těla.

Podstata kavitace

NEW SHAPE je elektronické zařízení vybavené špičkovým ultrazvukovým snímačem (40 KHz, 50W). Pomáhá přepravit kosmetické přípravky nejefektivnějším možným způsobem do pokožky a přispívá k jejich optimální absorpci a podporuje jejich vlastnosti.

Mechanismu působení nízkofrekvenčního ultrazvuku se přisuzuje místní efekt redukce díky mechanické zátěži, kterou produkují ultrazvukové vibrace, které povzbuzují reaktivaci mikrocirkulace a tím redukci místně usazeného tuku.

Co je ultrazvuk

Ultrazvuk je akustické vlnění s frekvencí, která leží nad hranicí slyšitelnosti lidského sluchu (tedy větší než 20,000 Hz).

Ultrazvuk je šířen v podobě smršťujících se a rozpínajících se vln s přicházejícím a odcházejícím pohybem částic, vycházejících z přenosové jednotky, která je paralelní ke směru vytváření vln. Ultrazvuk může být vytvořen uměle díky piezoelektrickému efektu při použití disku z keramického materiálu. Křemen se stlačuje poté, co jsou do destičky z tohoto materiálu aplikovány elektrické výboje; pokud se směr obrátí, křemen se rozpíná. Proto podrobení křemene střídavému elektrickému poli vede ke střídání stlačování a rozpínání křemene, který vytváří série vibrací a ty se používají k ošetření. Když ultrazvukové vlny putují tkání, ztrácejí určité množství své energie. Tento proces se nazývá “atenuace”. K atenuaci (zeslabení) ve tkáni dochází díky mnoha mechanismům: absorpci (vstřebávání), divergenci (odchylce) dosahu a deflekci (odklonění). Absorpce je hlavní příčinou atenuace ultrazvuku.

Energie ultrazvuku je pohlcována tkání a poté přeměňována na teplo.

Ultrazvukové zařízení se skládá především z generátoru střídavého proudu (v tomto případě 40 KHz), který dodává elektřinu přes síťový kabel do vysílacího zdroje. Ten obsahuje měnič (piezoelektrický disk), který mění elektřinu na mechanickou energii (akustické vibrace) a ta je poté vysílána do tkání.

Mechanismus působení

NEW SHAPE využívá účinku ultrazvuku na pokožku nejefektivnějším možným způsobem při působení frekvencí mezi 38 a 42 KHz.

Mechanický efekt: mechanický účinek je způsoben pohybem částic tkáně, přes které projde vlna ultrazvuku. Změny tlaku, které nastanou, dokáží vytvořit pohyb tekutin - v přítomné rozdílnosti mikroproudů – pro zvýšení propustnosti membrány a rozbití tkáně kvůli oddělení kolagenových vláken. Mechanismu působení nízkofrekvenčního ultrazvuku se přisuzuje místní efekt redukce díky mechanické zátěži, kterou produkují ultrazvukové vibrace. Ty povzbuzují reaktivaci mikrocirkulace a tím redukci místně usazeného tuku.

Tepelný efekt: tepelný efekt závisí hlavně na dvou typických faktorech: absorpci biologických prostředků a odrazu energie na úrovni rozhraní mezi tkáněmi s rozdílnou akustickou impedancí. Průchod ultrazvuku skrz “měkké” tkáně způsobuje zvýšení teploty kvůli : - absorpci vytvářené vazkostí, - absorpci vytvářené tepelnou vodivostí a – chemickou absorpcí.

Chemické efekty: chemické efekty (změny v místním pH a v propustnosti membrány a molekulární změny) jsou způsobeny vysokou silou zrychlení, která působí na částečky tkáně, když jimi prochází ultrazvuk.

Co klienta čeká

1. první fáze = manuální otevření lymfatických žláz

Vleže na zádech

  • Uvolnění malého prsního svalu
  • Vhánění lymfy do horních lymfatických cest v oblasti krku
  • Vhánění lymfy do podpažní jamky
  • Brániční dýchání

Otevření lymfatických žláz dolních končetin: tříslo, podkolenní jamka, kotník.

2. fáze - ošetření ultrazvukem o 40KHz

Nejdříve je krátkou masáží ošetřované oblasti aplikován nejvhodnější produkt pro konkrétní obtíže klientky. Dále je aplikován přípravek pro ošetření ultrazvukem.

Tonizující program

Program určený pro uvolněné a ochablé tkáně, např. vnitřní stehno, vnitřní paže, břicho, atd. Také se doporučuje pro ošetření vazivových tkání, které jsou ztvrdlé a nacházejí se zde mikro a makro uzliny, obzvlášť pro oblast “coulotte de chevalle” (tukové kapsy na vnější straně stehen). DOBA OŠETŘENÍ: Navrhujeme asi 7/10 minutové ošetření pro oblasti jako: hýždě, břicho, stehna; 4/5 minutové pro menší oblasti jako jsou předloktí a lýtka.

Intenzivní program

Zvláštní program pro oblasti, kde se vyskytuje tuk, jako: břicho, paže, hýždě. Doporučuje se pro lokalizovaná nahromadění tuku a pro celulitidu v 1. stádiu. DOBA OŠETŘENÍ: Navrhujeme asi 7/10 minutové ošetření pro oblasti jako jsou: hýždě, břicho, stehna; 4/5 minutové pro menší oblasti jako jsou předloktí a lýtka.

Doporučená doba každé návštěvy pro ošetření přístrojem NEW SHAPE je 40 minut, rozdělených takto:

  • První fáze, příprava na ošetření
  • Ošetření 2 oblastí těla ultrazvukem; asi 10-15 minut každá
  • Manuální drenážní masáž; 10 minut pro každou oblast před ošetřením

Na konci ošetření nebo během následujících 24/48 hodin se doporučuje provést drenážní ošetření, např.: tlakovou terapii, lymfodrenážní masáž, mechanickou drenáž, atd.

Doporučené opakování ošetření je jednou týdně. Při každé návštěvě ošetřujte maximálně 20/30 minut celkem ultrazvukem o 40 KHz.

Pro optimalizaci výsledku je důležité doporučit klientovi, aby po celé období návštěv salónu pil mnoho vody. Na konci každé návštěvy nezapomeňte vyčistit a vydezinfikovat veškeré doplňky antibakteriálním přípravkem.

Časté dotazy

Na jakých částech těla jej lze použít?

Na všech částech těla, které vykazují větší nahromadění tuku nebo celulitidu, kromě oblasti srdce. A samozřejmě také kromě obličeje a krku.

Mohu ošetřit víc oblastí ultrazvukem a nakonec provést manuální masáž?

NE, drenáž musí být provedena hned po ultrazvuku; potom se můžete přesunout na další oblast.

Je mužské břicho jiné než ženské?

Ne, v obou případech musí být ošetření provedeno podle daného postupu.

Jsou získané výsledky dočasné?

Zmenšení ošetřeného polštáře je trvalé; z případného znovunabytí centimetrů musíme vinit ve většině případu nesprávné stravovací návyky a/nebo životní styl.

Musí klient držet dietu?

Nezbytně nemusí, důležité je, že dodržuje pravidelný stravovací režim, vhodný pro jeho/její potřeby. Pokud si klient osvojí správný a vyvážený stravovací režim, výsledný efekt bude lepší.

Jak mohu zlepšit výsledek návštěvy?

Je vhodné během následujících 24 hodin provést fyzickou aktivitu nebo drenážní ošetření, například masáž nebo tlakovou terapii.

Může klient pít bylinné čaje v období, kdy jsou prováděna ošetření?

Samozřejmě, je velmi důležité, aby klient během tohoto období pil, s ohledem na jeho/její potřeby konzumace tekutin. Nejvhodnější jsou čistící, detoxikační, zažívací bylinné čaje; je lepší se vyhnout čajům diuretickým.

Je důležité, aby klient doma používal kosmetické přípravky?

Ano, protože zlepšují a podporují výsledek profesionálního ošetření.

Kolik ošetření přístrojem NEW SHAPE během jednoho týdne?

Ideální frekvence je jednou týdně, maximálně 30 minut ošetření ultrazvukem během celkové návštěvy.

Na které části těla mohu použít NEW SHAPE?

Protože se jedná o speciální přístroj pro lokální vytvarování postavy, je možné ho použít na všechny části těla, které se vyznačují nahromaděním nadbytečného tuku, např.: paže, břicho, nohy, atd. Samozřejmě nástavec se 40 KHz lze použít pouze na oblasti s větším nahromaděním tuku a lze ho používat pouze na tukových polštářích. Nepoužívejte ho nikdy na obličej a krk.

Kosmetička

Kateřina Klementová

Kateřina Klementová

Ceník

Kavitace
1 ošetření 5 ošetření 10 ošetření
Plný čas (cca 60 min) 990,- 4950,-Kč + zdarma kúra bahenních zábalů na domácí péči 9990,-Kč + zdarma 1 ošetření a bahenní zábal na domácí péči
Zkrácená varianta (cca 35 min) 560,- Kč 2800,-Kč + zdarma 1 ošetření 5600,-Kč + zdarma 1 ošetření a zpevňující krém na domácí péči
zpět na služby